Przeskocz do treści

Agent nieruchomości: rozmowa przed przyjęciem do pracy

Negocjacje, nienormowany czas pracy w ciągłym kontakcie z ludźmi i bardzo dobra orientacja na rynku nieruchomości. Jeżeli czujesz, że czujesz się dobrze w powyższych kwestiach koniecznie spróbuj się w zawodzie agenta nieruchomości. Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby przebiegła ona szybko, sprawie i po twoje myśli. Specjalnie dla ciebie stworzyliśmy poradnik, w którym znajdziesz wiele cennych wskazówek. Owocnej lektury!

W pracy agenta nieruchomości najważniejszy jest efekt końcowy. Jego działania mają doprowadzić do sprzedaży, wynajmu lub dzierżawy obiektu mieszkalnego lub handlowego. Bardzo pomagają w tym umiejętności szybkiego odgadywania preferencji klienta oraz prowadzenia negocjacji w taki sposób, aby obie strony transakcji były zadowolone. Na tym stanowisku pracuje się przeważnie popołudniami  i wieczorami oraz w dni wolne, dlatego bardzo często swoich sil próbują tutaj studenci. W zamian możesz liczyć na nienormowany czas pracy oraz zarobki najczęściej wypłacane w charakterze prowizji od przeprowadzonej sprawy. Jeśli jesteś dobry w wykonywaniu swoich obowiązków możesz liczyć nawet na kilka tysięcy miesięcznego zarobku.

Agencje oferują także służbowy telefon, aparat oraz dostęp do służbowego samochodu lub zwrot kosztów za paliwo. Wśród niezbędnych wymagań stawianych kandydatom na pierwszym miejscu znajduje się wysoka kultura osobista, pozytywna aparycja oraz rozwinięte zdolności komunikacji interpersonalnej. Mile widziane są także osoby znające chwyty marketingowe i reklamowe. Agenci nieruchomości nie musza legitymować się specjalnymi kwalifikacjami, choć miło, jeżeli posiadają licencję pośrednika nieruchomości. Lecz przeważnie wtedy zakładają własną działalność.

Czekającą cię rozmowa kwalifikacyjna jest najważniejszym etapem procesu rekrutacyjnego. Najważniejsze kwestie z nią związane zebraliśmy dla ciebie w formie prostych punktów.

  1. Punktualność na pierwszym miejscu. Nawet najmniejsze spóźnienie może zostać odebrane jako brak szacunku do zawodu i pracodawcy.
  2. Zadbaj o odpowiedni strój. Interview jest spotkaniem oficjalnym, jednym z tych, które będą wypełniały twój czas. Nie musisz zakładać garnituru o ile znajdziesz w szafie coś eleganckiego.
  3. Podczas spotkania z pracodawcą daj się poznać jako osoba kompetentna i godna zaufania. Agent nieruchomości musi być cierpliwy, posiadać wiedzę z zakresu rynku nieruchomości i najnowszych trendów oraz aktywnie słuchać.
  4. Prezentację twoich cech na pewno potwierdzą referencje z poprzednich miejsc pracy oraz opinie od opiekunów praktyk studenckich. Dołącz do portfolio oryginały wszystkich dotychczas przesłanych w aplikacji dokumentów oraz dodatkowe certyfikaty oraz zaświadczenia o mile widzianych warsztatach negocjacyjnych.
  5. W zawodzie tym przydatna jest także bardzo dobra znajomość języków obcych. Agencje nieruchomości coraz częściej mają klientów zagranicznych.

Jeśli chcesz pracować jako agent nieruchomości, pamiętaj o pogodnej i pewnej siebie postawie a wszystko pójdzie po twojej myśli!